Menu

8 czerwca 2018 r. w Płużnicy zainaugurował swoją działalność nowy oddział Banku Spółdzielczego w Brodnicy.

Uroczystość otwarcia płużnickiej placówki odbyła się w miniony piątek, 8 czerwca br. w siedzibie oddziału. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, zaproszeni goście oraz kierownictwo i pracownicy Banku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: Szymon Dudzik - przewodniczący Rady Gminy Płużnica, Marcin Skonieczka - wójt Gminy Płużnica, Lidia Juda - sołtys miejscowości Płużnica, Marek Pesta - przewodniczący Rady Nadzorczej BS w Brodnicy oraz Aleksander Mikołajczak - prezes Zarządu BS w Brodnicy.

Wszystkich przybyłych gości przywitała Katarzyna Sulerzycka - dyrektor Oddziału Banku w Grudziądzu, któremu organizacyjnie podlega Oddział Banku w Płużnicy. Następnie głos zabrał Aleksander Mikołajczak - prezes Zarządu BS Brodnica, który podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w proces otwarcia Oddziału BS Brodnica w Płużnicy, zarówno na etapie decyzyjnym, jak też wykonawczym. Szczególnie gorąco dziękował władzom Gminy z panem Marcinem Skonieczką wójtem Gminy Płużnica na czele, który w odpowiedzi na oczekiwania lokalnych rolników i przedsiębiorców w znacznym stopniu nie tylko był inicjatorem otwarcia placówki bankowej w Płużnicy, ale również czynnie uczestniczył w procesie jej powstawania.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu nowych pomieszczeń bankowych, którego dokonał proboszcz parafii p.w. Świętej Małgorzaty w Płużnicy ks. kanonik Leszek Sudoł, goście zwiedzili placówkę oddziału.

Płużnicki Oddział Banku Spółdzielczego w Brodnicy w swojej placówce będzie świadczył pełen zakres usług i produktów bankowych zarówno dla gospodarstw rolnych, klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz samorządów. Przy placówce Banku, do dyspozycji klientów uruchomiony został również czynny 24 h/dobę bankomat. Zapraszamy do Oddziału BS Brodnica w Płużnicy.