Menu

Płać kartą i telefonem bez PIN do 100 zł

Od 20 marca 2020 r., mając na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa codziennych płatności, organizacja płatnicza Visa zwiększyła limity na transakcje zbliżeniowe bez PINu z 50 zł do 100 zł.

Zmiana tego limitu musi być wprowadzona przez właścicieli terminali, w związku z czym będzie przeprowadzana stopniowo. W związku z tym w najbliższych tygodniach może się zdarzyć, że w jednym sklepie/punkcie usługowym zapłacisz zbliżeniowo do 100 zł bez podania PINu, a w innym nie będzie to jeszcze możliwe.

Zmiana limitu transakcji zbliżeniowych bez PINu do 100 zł jest bezpłatna i obejmuje zarówno karty debetowe jak i kredytowe.

Najważniejsze informacje i wskazówki

  • od 20 marca 2020 r. transakcje zbliżeniowe np. kartą, telefonem do 100 zł nie wymagają wpisania PINu
  • zmiana limitu wymaga wprowadzenia odpowiednich zmian przez właścicieli terminali w związku z czym będzie wprowadzana stopniowo

  • żeby korzystać z możliwości płacenia kartą zbliżeniowo do 100 zł bez PIN-u należy zrobić pierwszą transakcję kartą stykowo, tj. z włożeniem karty do terminala lub bankomatu z użyciem PINu, przy czym:
    • transakcja w sklepie może być wykonana na dowolną kwotę, natomiast w bankomacie wystarczy wypłata gotówki lub sprawdzenie salda
    • istotne jest by ww. transakcje były skuteczne, czyli zaakceptowane przez bank, a terminal przystosowany do zmiany limitu

  • w przypadku dodania do portfela GooglePay karty Visa, w sklepach i punktach usługowych, w których terminale będą już dostosowane do nowych limitów, transakcje do 100 zł nie będą wymagały zatwierdzenia PINem (nie jest tu wymagana pierwsza transakacja z użyciem PINu)