Menu

Do zawodów przystąpiło 6 czołowych amatorskich drużyn miejscowych oraz dwie z Brodnicy, w tym drużyna Banku Spółdzielczego w Brodnicy. Drużyna BS pokonała Straż Pożarną 5: 0, ekipę Szynaka Meble 2:0 oraz po wyrównanej grze PDB Brodnica 3: 2. Grupę nowomiejską wygrał BS w Brodnicy przed Strażą Pożarną, Szynaka Meble i PDB. W rywalizacji w Bratianie zwyciężyło Starostwo NML wyprzedzając OSP Świniarc oraz Tik i Tedi Trans z Bratiana. W meczu o 7 miejsce Trans pokonał PDB 9:2, 5 miejsce zajął Ogaz remisując 3:3 z Szynaka Meble, w karnych wygrał 1:0. Trzecie miejsce zajęła Straż Pożarna nowomiejska zwyciężając 3:0 OSP Świniarc.

W rywalizacji o końcowy sukces w zawodach spotkało się Starostwo Nowe Miasto Lubawskie i BS w Brodnicy. Spotkanie finałowe należało do najlepszych w całym turnieju, obie drużyny pokazały się z dobrej strony. Drużyna bankowców zdobyła 2 bramki i utrzymała wygraną do końca, mimo znacznego przedłużenia czasu gry przez sędziego. Szczególnie odczuli to piłkarze BS w Brodnicy, praktycznie grali bez zmian (rywale posiadali kilku rezerwowych i osiągali przewagę), gdyż dwóch zawodników grało z kontuzją nogi - Paweł Antosiewicz i Bartek Walter.

Cała drużyna odczuła trudy finału, jednak wszyscy byli zadowoleni z wygranej i zdobycia pięknego pucharu. Zawodnicy obu zespołów otrzymali brawa od obecnych kibiców za udział i dobrą grę.

Specjalnie wyróżniono Mateusza Figlewskiego, który otrzymał upominek, jednak na to wyróżnienie zasłużyli wszyscy pozostali, włącznie z bramkarzem Jarosławem Fothem, który ponownie pokazał „klasę”. W barwach BS w Brodnicy wystąpili: Paweł Antosiewicz, Piotr Antosiewicz, Rafał Dobrowolski, Mateusz Filgewski, Jarosław Foth, Łukasz Mosakowski i Bartek Walter. Coachem bankowców był Henryk Figlewski, święcący niegdyś sukcesy jako bramkarz tej drużyny.

Wszystkim uczestnikom podziękowała Małgorzata Wojnarowicz, dyrektor Domu Dziecka w Pacółtowie.