Menu

Zmiana sposobu autoryzacji transakcji powyżej 100 zł w Google Pay

Od 13 października 2020r. Google zmienia metodę autoryzacji transakcji dla Google Pay przy płatnościach powyżej 100 zł. Aplikacja nie będzie już żądać wpisania kodu PIN karty na terminalu płatniczym. W zamian użytkownik zostanie poproszony o odblokowanie telefonu.

Obecnie przy płatnościach za pomocą Google Pay powyżej kwoty 100 zł wymagany jest kod PIN -analogicznie jak w przypadku kart płatniczych. Powyższa zmiana spowoduje, że aplikacja nie zażąda już kodu PIN, użytkownik zostanie natomiast poproszony o odblokowanie ekranu (np. za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub w inny sposób). Ta metoda uwierzytelnienia, wykorzystywana już w większości krajów na świecie, pozwoli użytkownikom nie tylko płacić jeszcze łatwiej, ale i bardziej bezkontaktowo, z zachowaniem bezpieczeństwa płatności mobilnych.

Numer PIN do karty nie będzie już wymagany do płatności poza pojedynczymi wyjątkami (np. wypłaty z bankomatów z funkcją zbliżeniową).

Proces wdrożenia ww. zmian rozpocznie się 13 października. Z nowej metody autoryzacji wszyscy użytkownicy usługi Google Pay w Polsce będą mogli korzystać w ciągu miesiąca.