Informacje dla Klientów w związku z sytuacją na Ukrainie

 

W związku z zaistniałą sytuacją geopolityczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 

Bezpieczeństwo pieniędzy

 

Zapewniamy, że pieniądze zgromadzone na kontach w naszym Banku są zupełnie bezpieczne. Nie ma potrzeby wypłaty gotówki.

 

 

Punktory_15x15_green.png Sytuacja ekonomiczno-finansowa oraz płynnościowa Banku Spółdzielczego w Brodnicy jest bardzo dobra.
Punktory_15x15_green.png

Przypominamy, depozyty zgromadzone w Banku Spółdzielczym w Brodnicy do kwoty 100 tys. euro są w stu procentach gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Szczegółowe informacje na temat gwarancji znajdują się pod adresem https://www.bsbrodnica.pl/obanku/bfg

 

 

Płatności bezgotówkowe

 

 Wszystkie nasze systemy są w pełni zabezpieczone i funkcjonują w sposób ciągły i bezpieczny.

Punktory_15x15_green.png Cały czas, bez żadnych przeszkód funkcjonują płatności bezgotówkowe za pośrednictwem bankowości internetowej, karty czy BLIKA.
Punktory_15x15_green.png

W przypadku czasowej niedostępności bankowości elektronicznej należy zachować spokój i nie ulegać panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców, wywołanie paniki, strachu i chaosu.

 

 

Wypłaty gotówki

 

Zasilenia banków w walutę polską przez NBP przebiegają bez żadnych przeszkód i opóźnień.

Punktory_15x15_green.png Nasze placówki i bankomaty pracują bez zmian i są na bieżąco zaopatrywane w gotówkę.
Punktory_15x15_green.png Jeżeli się zdarzy, że w urządzeniu czy placówce zabraknie banknotów prosimy nie martw się, jest to sytuacja chwilowa spowodowana wyłącznie zwiększoną liczbą wypłat.

 

bankomaty

Przypominamy, że Klienci naszego Banku mogą pobierać pieniądze bez prowizji nie tylko w naszych bankomatach, ale także w urządzeniach należących do:

 
Punktory_15x15_green.png

banków spółdzielczych grupy BPS

Punktory_15x15_green.pngbanków spółdzielczych grupy SGB

Punktory_15x15_green.png Santander Bank Polska

 

 

 

Ryzyko oszustwa lub kradzieży

 

Takie sytuacje to czas zwiększonej aktywności cyberoszustów i złodziei. Zachowaj szczególną uwagę w kwestii podejrzanych e-maili, SMS-ów, telefonów czy wypłacając gotówkę z bankomatu.

Punktory_15x15_green.png Nie klikaj w załączniki czy linki, które zachęcają Cię do logowania do bankowości, podawania haseł czy wykonywania przelewów.
Punktory_15x15_green.png

Nigdy nie podawaj nikomu przez internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów, loginów ani haseł. Oszuści mogą je wykorzystać do kradzieży środków z konta.
Pamiętaj! Bank i jego pracownicy nigdy nie proszą o podanie kodu PIN lub hasła, nie prosimy również o przelew pieniędzy z konta.

Punktory_15x15_green.png Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł, szczególnie, jeżeli ktoś nas do tego namawia.
Punktory_15x15_green.png Korzystając z bankowości internetowej pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa : https://zbp.pl/dla-klientow/bezpieczne-bankowanie/bankowosc-internetowa

 

Uwaga na Fake Newsy

 

 Przestrzegamy przed kierowaniem się anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Radzimy, upewnij się że informacje, które otrzymałeś, pochodzą z wiarygodnego źródła.