Informacje dla Klientów w związku z sytuacją na Ukrainie

 

W związku z zaistniałą sytuacją geopolityczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 

Bezpieczeństwo pieniędzy

 

Zapewniamy, że pieniądze zgromadzone na kontach w naszym Banku są zupełnie bezpieczne. Nie ma potrzeby wypłaty gotówki.

Punktory_15x15_green.png Sytuacja ekonomiczno-finansowa oraz płynnościowa Banku Spółdzielczego w Brodnicy jest bardzo dobra.
Punktory_15x15_green.png

Przypominamy, depozyty zgromadzone w Banku Spółdzielczym w Brodnicy do kwoty 100 tys. euro są w stu procentach gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Szczegółowe informacje na temat gwarancji znajdują się pod adresem https://www.bsbrodnica.pl/obanku/bfg

 

 

Płatności bezgotówkowe

 

 Wszystkie nasze systemy są w pełni zabezpieczone i funkcjonują w sposób ciągły i bezpieczny.

Punktory_15x15_green.png Cały czas, bez żadnych przeszkód funkcjonują płatności bezgotówkowe za pośrednictwem bankowości internetowej, karty czy BLIKA.
Punktory_15x15_green.png

W przypadku czasowej niedostępności bankowości elektronicznej należy zachować spokój i nie ulegać panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców, wywołanie paniki, strachu i chaosu.

 

 

Wypłaty gotówki

 

Zasilenia banków w walutę polską przez NBP przebiegają bez żadnych przeszkód i opóźnień.

Punktory_15x15_green.png Nasze placówki i bankomaty pracują bez zmian i są na bieżąco zaopatrywane w gotówkę.
Punktory_15x15_green.png Jeżeli się zdarzy, że w urządzeniu czy placówce zabraknie banknotów prosimy nie martw się, jest to sytuacja chwilowa spowodowana wyłącznie zwiększoną liczbą wypłat.

 

Przypominamy, że Klienci naszego Banku mogą pobierać pieniądze bez prowizji nie tylko w naszych bankomatach, ale także w urządzeniach należących do:

 
Punktory_15x15_green.png

banków spółdzielczych grupy BPS

Punktory_15x15_green.pngbanków spółdzielczych grupy SGB

Punktory_15x15_green.png Santander Bank Polska

 

 

 

Ryzyko oszustwa lub kradzieży

 

Takie sytuacje to czas zwiększonej aktywności cyberoszustów i złodziei. Zachowaj szczególną uwagę w kwestii podejrzanych e-maili, SMS-ów, telefonów czy wypłacając gotówkę z bankomatu.

Punktory_15x15_green.png Nie klikaj w załączniki czy linki, które zachęcają Cię do logowania do bankowości, podawania haseł czy wykonywania przelewów.
Punktory_15x15_green.png

Nigdy nie podawaj nikomu przez internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów, loginów ani haseł. Oszuści mogą je wykorzystać do kradzieży środków z konta.
Pamiętaj! Bank i jego pracownicy nigdy nie proszą o podanie kodu PIN lub hasła, nie prosimy również o przelew pieniędzy z konta.

Punktory_15x15_green.png Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł, szczególnie, jeżeli ktoś nas do tego namawia.
Punktory_15x15_green.png Korzystając z bankowości internetowej pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa : https://zbp.pl/dla-klientow/bezpieczne-bankowanie/bankowosc-internetowa

 

Uwaga na Fake Newsy

 

 Przestrzegamy przed kierowaniem się anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Radzimy, upewnij się że informacje, które otrzymałeś, pochodzą z wiarygodnego źródła.