Ochrona danych i cyberbezpieczeństwo.

Przypominamy zasady bezpieczeństwa w sieci

 

Szanowni Państwo,

przed nami okres świąteczno-noworoczny, czas spotkań z bliskimi i wzmożonych zakupów. Niestety to również okres, w którym nasila się działalność przestępców internetowych.

Cyberprzestępcy, podszywając się m.in. pod firmy kurierskie, urzędy administracji, operatorów telekomunikacyjnych, czy nawet naszych znajomych, starają się wyłudzić dane osobowe, dane do logowania do kont, jak również dane kart płatniczych. Coraz częściej oszuści działają także za pośrednictwem komunikatorów i portali społecznościowych.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie wzmożonej czujności zarówno na etapie instalowania na komputerach lub telefonach różnego rodzaju aplikacji, wyszukiwania adresu strony internetowej banku, jak i podczas logowania do bankowości internetowej BS Brodnica.

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, a w szczególności:

  • nie udostępnianie nikomu loginów i haseł do bankowości internetowej,
  • nie logowanie się do bankowości internetowej przy użyciu linków,
  • nie klikanie w linki i załączniki nieznanego pochodzenia,
  • weryfikację autentyczności pobieranych aplikacji i oprogramowania na telefon lub komputer,
  • czujność w kontaktach telefonicznych z osobami oferującymi szybki i łatwy zarobek np.  poprzez sprzedaż produktów inwestycyjnych.

Pamiętajmy!
Pracownik banku nigdy nie prosi klienta o podanie danych do banku internetowego czy dotyczących karty płatniczej.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu zamieszczonymi na naszej stronie internetowej bsbrodnica.pl