Sztandar dla Szkoły Podstawowej im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy

 

 

W miniony piątek 20 marca br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielkim święcie Szkoły Podstawowej w Gorczenicy (tuż przy Brodnicy). Szkoła nosząca imię Królewny Anny Wazówny świętowała wspaniałe jubileusze – 150 lat istnienia i 60 lat od momentu przeniesienia do nowego budynku, jak również otrzymała piękny sztandar (z koroną Wazów).

Cieszymy się, że Zarząd BS Brodnica dołożył cegiełkę do ufundowania sztandaru, który jest najważniejszym znakiem i symbolem wyróżniającym oraz jednoczącym daną społeczność, podnoszącym jej prestiż. Wbijając symbolicznie pamiątkowy gwóźdź na drzewcu, z dumą możemy powiedzieć, że na stałe wpisaliśmy się w historię szkolnej i lokalnej społeczności Szkoły Podstawowej w Gorczenicy.

Dziękując za zaproszenie członek zarządu Banku Jacek Teodorski złożył w imieniu zarządu oraz pracowników BS Brodnica na ręce dyrektora Szkoły Laury Bartnickiej całemu gronu pedagogicznemu oraz społeczności uczniowskiej gratulacje oraz życzenia.

„Składam serdeczne gratulacje oraz słowa uznania za codzienny trud oraz zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży. Wierzę, że poświęcony sztandar będzie godnie reprezentował społeczność szkolną i stanie się wymownym symbolem wspólnego, skutecznego działania w dążeniu do obranego celu zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej.

Życzę dalszego rozwoju, a także satysfakcji z dobrze wypełnionej misji promowania tego co mądre, dobre i piękne. Niech kolejne lata przyniosą dalsze sukcesy pozostawiając ślad wdzięczności w sercach wychowanków.

Uczniom życzę twórczego zapału do nauki, dobrych osiągnięć oraz wytrwałości w dążeniu drogą własnych marzeń. Niech ta droga prowadzi do osobistego szczęścia i wybranego miejsca w życiu.” 

Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy, że zaprosiliście nas, byśmy byli częścią Waszej historii!

2024-03-27 sztandar szkoła Gorczenica

 

1mini

 

2mini

 

3mini

 

4mini

 

5mini

 

6mini

 

7mini

 

8mini

 

9mini