Menu

3D-Secure


Co to jest 3D-Secure ?
3D-Secure to dodatkowe, bezpłatne zabezpieczenie Twoich transakcji internetowych wykonywanych kartą płatniczą, debetową lub kredytową. Podczas  takiej płatności, po wypełnieniu danych karty należy potwierdzić transakcję kodem jednorazowym, otrzymanym przez SMS. Kod ten jest wysyłany na numer telefonu zdefiniowany w Banku.

Jak aktywować usługę ?
Wszyscy klienci mają aktywowaną tę usługę, lecz jeśli specjalny numer telefonu do usługi 3D-Secure nie został przez Ciebie zdefiniowany, należy udać się do najbliżego oddziału Banku lub zadzwonić na numer: 56 49 131 51. W przypadku wykonywania transakcji internetowej kartą, przy braku nr telefonu do usługi 3D-Secure otrzymasz komunikat o potrzebie zdefiniowania odpowiedniego nr telefonu.

Jak korzystać z usługi ?
Wszystkie transakcje kartą  w internecie będą objęte usługa 3D-Secure, ale nie wszystkie będą wymagały dodatkowego potwierdzenia hasłem SMS, uzależnione jest to od sklepu. Sklepy internetowe, które obsługują standard 3D-Secure, posiadają oznaczenie: Verified by VISA lub MasterCard SecureCode.

Jak to działa?
  1. Po skończonych zakupach w internecie wybierz sposób płatności kartą.
  2. Podaj numer karty, jej datę ważności, kod CVV i zatwierdź
  3. Zostaniesz przekierowany na specjalną stronę autoryzacji transakcji, a także otrzymasz kod SMS na zdefiniowany nr telefonu
  4. Przepisz kod i zatwierdź transakcję.

Zalety
  • bezpieczeństwo - dodatkowe zabezpieczenie
  • prostota - wymgane jest tylko przepisanie kodu z telefonu
  • usługa bezpłatna

Zasady bezpieczeństwa kart płatniczych