14 września 2014 r. brodniczanie, podobnie jak tysiące Polaków w prawie 100 miastach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promocji nauki języka angielskiego, zatytułowanej: „Wielki Test Języka Angielskiego”.

Dzieci, młodzież i dorośli rozwiązywali testy językowe. Do testów w naszym mieście przystąpiło niemal 150 osób. Sala w Pałacu Anny Wazówny wypełniona była adeptami j. angielskiego. Sama księżniczka, z obrazu wiszącego na ścianie, wydawała się z zainteresowaniem przyglądać piszącym.

Wyniki zostaną opublikowane do 1 października na www.vogelschule.pl i na www.brodnica.znaangielski.pl. Każdy uczestnik oprócz certyfikat potwierdzającego jego poziom znajomości języka angielskiego otrzyma upominek ufundowany przez parterów akcji.

Dodatkowo dla trzech najlepszych osób w poszczególnych grupach wiekowych partnerzy akcji ufundowali tablety, miejsca drugie i trzecie nagrodzone będą wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

Fundatorami nagród są: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, pan poseł Zbigniew Socha, pan Burmistrz Miasta Brodnicy Jarosław Radacz, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, firma Perfektdom, Księgarnie Edukacyjne POLANGLO, SENI i inne.