...

Podpisz kartę zaraz po jej otrzymaniu

Na rewersie karty należy podpisać się pełnym imieniem i nazwiskiem. Niektóre transakcje wymagają dodatkowo złożenia pisemnego poświadczenia, a podpis złożony na karcie jest wzorem podpisu użytkownika karty.

...

Zapamiętaj nr PIN

Nie wolno go nigdzie spisywać.

...

Ustal limit wykonywanych transakcji

Masz możliwość ustalenia w Banku indywidualnego dziennego limitu transakcji zarówno gotówkowych (wypłata z bankomatu), jak i bezgotówkowych (płatności dokonane w sklepach oraz przez Internet).

...

Zwróć uwagę na używane bankomaty

Jedną ze stosowanych metod przez złodziei jest tzw. skimming. Przestępcy montują specjalne nakładki na czytnik kart, na klawiaturę lub montują nad bankomatem małą kamerę, która rejestruje wpisywany PIN.

...

Pilnuj karty i wypłaconej gotówki

Po wyjęciu karty nie trać jej z oczu- nie zostawiaj jej na bankomacie.

...

Sprawdzaj dowody wykonania transakcji

Po wykonaniu transakcji w sklepie porównaj dowód dokonania transakcji z wykazem na rachunku. Jeżeli kwoty przelewów są różne bądź znajdziesz operację, której nie dokonałeś, skontaktuj się z bankiem.

...

Dokładnie sprawdź sklep internetowy

Przy wyborze sklepu internetowego warto kierować się poradami na forach internetowych i rankingach. Dodatkowo przed dokonaniem płatności koniecznie przeczytaj regulamin sklepu, skupiając się na paragrafach mówiących o zachowaniu dostatecznego poziomu bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji.