mojeID Profil Zaufany


Teraz zdalnie potwierdzisz tożsamość
w komercyjnych i publicznych usługach online.


Zobacz aplikację BSBrodnica


Czym jest mojeID?

Usługa mojeID służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na weryfikację danych poprzez bankowość internetową.


To całkowicie bezpłatne rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Działa jak odręczny podpis, dzięki czemu możesz łatwo i wygodnie, nie wychodząc z domu, uzyskać dostęp do serwisu dostawcy, jak również online załatwić wiele formalności i spraw, które dotychczas wymagały osobistej wizyty u u usługodawcy czy w urzędzie.

Co istotne, mojeID gwarantuje pełne bezpieczeństwo i poufność przekazywanych danych.


...

Usługi publiczne

Składanie wniosków do urzędów (np. wniosek o dowód osobisty, paszport, wyrejestrowanie samochodu) oraz dostęp do danych (np. dane o ubezpieczeniach społecznych, informacja o punktach karnych)

Lista usług publicznych


...

Energetyka

Rejestracja wniosku/formularza
Przedłużenie umowy
Dostęp do portalu klienta


...

Media

Potwierdzanie dostępu do treści ograniczonych wiekowo

Opłacanie abonamentu

...

e-Commerce

Potwierdzanie wieku klienta.
Dostarczanie danych niezbędnych do dostawy...

Medycyna

Rejestracja/autoryzacja dostępu do usług i produktów medycznych
Zakup leków przez internet


...

Ubezpieczenia

Sprzedaż polisy przez internet
Odnowienie polisy (Direct)Jak zacząć korzystać?Korzyści i zastosowanie


Punktory_15x15_green.png

Wygodny i łatwy dostęp

Możliwość skorzystania z dużej ilości usług online bez konieczności wizyty w punktach obsługi i urzędach, jak również dostęp online do Twoich danych - podatkowych, zdrowotnych, rejestrowych oraz ubezpieczeń społecznych. Możliwość skorzystania z dużej ilości usług online bez konieczności wizyty w punktach obsługi i urzędach, jak również dostęp online do Twoich danych - podatkowych, zdrowotnych, rejestrowych oraz ubezpieczeń społecznych.

Punktory_15x15_green.png

Bezpieczeństwo

Usługa zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli nad przekazywanymi danymi. Bank nie przesyła informacji potwierdzających tożsamość automatycznie. - Każdorazowo wymagana jest Twoja akceptacja

Punktory_15x15_green.png

Użyteczność

Możliwość szybkiej i prostej rejestracji oraz logowania u dostawców w zakresie: usług medycznych, e-Commerce, energetyki, mediów, ubezpieczeń, telekomunikacji czy spraw administracyjnych (e-administracja, podpisywanie dokumentów urzędowych) oraz założenie Profilu Zaufanego


 

Pytania i odpowiedzi

Usługa dostępna jest dla wszystkich klientów posiadających pełny dostęp do bankwości internetowej

Bank nie pobiera opłat za usługę mojeID. Opłaty mogą być naliczone przez usługodawców podczas korzystania z usług komercyjnych.

Potwierdzanie tożsamości z mojeID jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. MojeID działa zgodnie z europejskimi regulacjami dotyczącymi środków identyfikacji elektronicznej (eIDAS).

Dane w mojeID nie są udostępniane automatycznie. Po zalogowaniu do  systemu bankowości internetowej SBI za każdym razem prosimy Cię o Twoją zgodę. Dane, których będzie potrzebował dostawca, np. do podpisania umowy, przekazujemy tylko za Twoją zgodą.