3D-Secure

Dodatkowe, bezpłatne zabezpieczenie Twoich transakcji internetowych wykonywanych kartą debetową lub kredytową

 

 

Na czym polega 3D-Secure ?

Podczas wykonywania transakcji internetowych kartą płatniczą, po wypełnieniu danych karty należy potwierdzić transakcję kodem jednorazowym, otrzymanym przez SMS. Kod ten jest wysyłany na numer telefonu zdefiniowany w Banku.

 

 

Jak aktywować usługę ?

Wszyscy klienci mają aktywowaną tę usługę, lecz jeśli specjalny numer telefonu do usługi 3D-Secure nie został przez Ciebie zdefiniowany, należy udać się do najbliżego oddziału Banku lub zadzwonić na numer: 56 49 131 51. W przypadku wykonywania transakcji internetowej kartą, przy braku nr telefonu do usługi 3D-Secure otrzymasz komunikat o potrzebie zdefiniowania odpowiedniego nr telefonu.

 

 

Jak korzystać z usługi ?

Wszystkie transakcje kartą  w internecie będą objęte usługa 3D-Secure, ale nie wszystkie będą wymagały dodatkowego potwierdzenia hasłem SMS, uzależnione jest to od sklepu. Sklepy internetowe, które obsługują standard 3D-Secure, posiadają oznaczenie: Verified by VISA lub MasterCard SecureCode.

 

Jak to działa?

  1. Po skończonych zakupach w internecie wybierz sposób płatności kartą
  2. Podaj numer karty, jej datę ważności, kod CVV i zatwierdź
  3. Zostaniesz przekierowany na specjalną stronę autoryzacji transakcji, a także otrzymasz kod SMS na zdefiniowany nr telefonu
  4. Przepisz kod i zatwierdź transakcję

 

Zalety

  • bezpieczeństwo - dodatkowe zabezpieczenie
  • prostota - wymgane jest tylko przepisanie kodu z telefonu
  • usługa bezpłatna

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa kart płatniczych